פתרונות קירור בטכנולוגיות מתקדמות
רוצה להחליף מזגן?                         זה הזמן מזגן עילי דירוג אינרגיטי A וחסכון משמעותי בהוצאות חשמל.
לאקי הנדסה אחת החברות הגדולות והמובילות בישראל, מספקת מגוון פתרונות טיפול באוויר. בתחום קירור,מיזוג אוויר,אוורור וחימום. תוך עמידה בתקני איכות, ....                        

דף הבית  >  כתבות  > 

מה זה Inverter

מה זה Inverter ?

במשך למעלה מ-100 שנים מאז המצאת המזגן הראשון, נותרה טכנולוגיית המיזוג פחות או יותר זהה. המזגנים אומנם התפתחו לאמינים ויעילים יותר, הפכו ליותר קטנים וקומפקטיים, זכו לפיתוחים נוספים כמו שלט רחוק ותצוגה אלקטרונית, ומאוחר יותר, עם המעבר לפעולה באמצעות "גז ירוק" (R410A ) גם הפכו ליותר ידידותיים לסביבה - אבל הטכנולוגיה הבסיסית שלהם נותרה כשהייתה.

בסוף שנות ה-80, עם התגברות המודעות בעולם לבעיות המחסור באנרגיה, ההתחממות הגלובלית וזיהום האוויר, החלו חוקרים ומהנדסים בכל רחבי העולם לפתח טכנולוגיות עם דגש על חיסכון בצריכת אנרגיה. אחד התחומים הראשונים בהם היה ברור לכל כי דרושה מהפכה אמיתית היה מיזוג האוויר.

והמהפכה לה חיכה העולם אכן הגיעה – והיא נולדה ביפן. המהנדסים היפנים, שפיתחו את טכנולוגיית המיזוג החדשה, העניקו לה את השם Inverter . בדיקות מעבדה שנערכו למזגני Inverter הוכיחו כי אכן מדובר במהפכה אמיתית: עד 30 אחוז חיסכון בצריכת החשמל! תוך כדי כך, התברר כי מזגני ה-Inverter , מעניקים גם שורה ארוכה של יתרונות משמעותיים, לעומת המזגנים הקיימים. קפיצת הדרך הייתה כה משמעותית, עד שמזגני Inverter זכו מיד לכינוי "הדור השלישי של המזגנים".

ההצלחה של הטכנולוגיה החדשה הייתה מסחררת. ביפן, מולדת ה-Inverter , כמעט שלא נמכרים היום מזגנים מהטכנולוגיה הישנה. בארה"ב ואירופה מתרחשת מהפכת ה-Inverter ממש בימים אלו. ממכירות של 3 מיליון מזגני Inverter ברחבי העולם ב-2002, הצפי הוא שב-2007 יימכרו כבר למעלה מ-9 מיליון יחידות, וב-2008 ישווקו כבר קרוב ל-12 מיליון(!) מזגני Inverter .

ועכשיו אלקטרה, חברת מיזוג האוויר המובילה בישראל, מביאה את בשורת ה-Inverter גם לארץ. המזגן של מחר, נמצא כאן היום. אז איזו סיבה יש לרכוש את המזגן של אתמול?

 

יתרונות ה-Inverter

חסכון של עד 30% בצריכת החשמל

מדובר בנתון דרמטי במיוחד: מזגני Inverter חוסכים עד 30% בצריכת החשמל בהשוואה למזגנים רגילים. במילים אחרות: הפעלתם מזגן רגיל בבית, והפעלתם מזגן Inverter, העלויות של ה-Inverter מבחינת חשבון החשמל יהיו עד כשליש נמוכות יותר. אם תכפילו את זה בכל אורך שנות חיי המזגן (10 עד 15 שנים), מיד תבינו את ההבדל.

שמירה על טמפרטורת חדר יציבה

זו אחת התופעות הפחות נעימות של מזגנים: אתם יושבים בבית ומכוונים את הטמפרטורה הרצויה לכם. מדי פעם, פתאום קר מדי. פעמים אחרות, חם מדי. בקיצור, לא נעים ולא נוח. במזגני Inverter ההרגשה הזו לא קיימת: הם מספקים את הטמפרטורה המבוקשת בדיוק רב יותר, שומרים על יציבות גבוהה, והעיקר בלי גלי חום או קור.

פעולה שקטה יותר

אחד הדברים הראשונים שתשימו לב כשתפעילו מזגן Inverter הוא שממש לא שומעים שהוא פועל. הזמזום הזה של המזגנים הרגילים? אין, כמעט ולא קיים. מדידות הראו כי פעולת Inverter שקטה עד 50% יותר לעומת מזגנים רגילים.

מיזוג מהר יותר של החדר

בחוץ חמסין. אתם ממהרים הביתה, סוגרים את הדלת, והיד נשלחת לשלט המזגן. ואז מגיעות הדקות האלו, הארוכות, עד שהחדר מתקרר. לאט, לאט. אבל מזגני Inverter מקררים (וכמובן – בחורף מחממים) הרבה יותר מהר. למעשה, עד כמעט חצי מהזמן שלוקח למזגן רגיל.

שמירה על גריעת לחות קבועה (בקיץ)

קיץ. סוף מהדורת החדשות. תחזית מזג האוויר, עם המספרים האלו: 70 אחוזי לחות, 80, 85. סיוט. לפעמים – בעיקר במישור החוף – הלחות בחוץ היא כזו, שאפילו מזגנים רגילים מתקשים להתגבר עליה, ומרגישים אותה גם בבית. לא עוד. מזגני Inverter בעלי פעולה רציפה, ולכן מבצעים גריעה קבועה של הלחות מהאוויר.

ייבוש מופחת של האוויר בחימום (בחורף)

חורף. קר. יותר ויותר אנשים מבינים כי מזגן הוא אמצעי החימום היעיל, החסכוני והבטוח ביותר. אבל חלק מהמזגנים הקיימים יוצרים תחושה לא נעימה של יובש באוויר. גם התופעה הזו נעלמת בעידן ה-Inverter: הטכנולוגיה החדשה מספקת חימום נעים, בדיוק במידה הנכונה להרגשת נשימה רעננה.

אמינות גבוהה במיוחד

טכנולוגיית ה-Inverter מבטיחה אמינות גבוהה יותר, ואורך חיים גדול יותר. זה אומר שמזגני Inverter הם קנייה לשנים רבות קדימה (טכנולוגית הם כבר מותאמים לעתיד), ומבטיחים מקסימום איכות חיים, במינימום תקלות.

כי מזגני Inverter הם פשוט קניה חכמה

החישוב פשוט: אם מזגני Inverter "מחזירים" כל שנה מאות שקלים בחיסכון בצריכת החשמל, בנויים לשנים רבות ו"חותכים" עלויות אחזקה – הם פשוט קניה חכמה ומשתלמת. תוסיפו לזה את כל שאר היתרונות – טמפרטורה יציבה, שקט, התאמה לקיץ ולחורף הישראלי וכו', והמסקנה היא אחת: אין שום סיבה לחזור לאחור, לטכנולוגיה הקודמת. מתקדמים ל-Inverter.

 


מזגנים

 

           

אבזרי קירור

                         

ציוד וחלפים מזגנים

 

           

גופי חימום ותנורים

 

           

מיבשים, מדיחים,כביסה

           

מתקני שתיה וטיהור